Üçüncü tekbirden sonra okunacak cenaze duâsı:(Arapça metni)

OKUNUŞU:""Allâhümmağfir lihayyinâ ve meyyitinâ ve şâhidinâ ve gâibinâ ve zekerina ve ünsânâ ve sağîrinâ  ve  kebîrinâ . Allâhümme men ahyeytehû minnâ feahyihî alel islâmi ve men teveffeytehû minnâ feteveffehû alel îmâni ve hussa hâzelmeyyite  birravhi verrâhati verrahmeti velmağfireti verrıdvân. Allâhümme in kâne muhsinen fezid fî ihsânihî ve in kâne müsîen fetecâvez anhü ve lakkıhil' emne vel-büşrâ vel-kerâmete vezzülfâ birahmetike yâ erhamerrâhimîn."

 Anlamı: Allah’ım! Dirimizi, ölümüzü, burada bulunanlarımızı bulunmayan-larımızı, erkeğimizi kadınımızı, küçüğümüzü büyüğümüzü affet, bağışla. Allah’ım! Aramızdan yaşatacaklarını İslâm üzere yaşat, öldüreceklerini iman üzere öldür. Şurada duran ölüye, kolaylık ve rahatlık ver onu bağışla. Bu kişi iyi bir kimse idiyse sen onun iyiliğini artır, eğer kötü davranmış günahkâr bir kimse idiyse sen rahmet ve merhametinle onları affet. Ona, güven, müjde, ikram ve yakınlık ile mukabele et. Ey merhamet edenlerin en merhametlisi olan Allahım.

Yorum ekle

Yorumlar   
+1 #3 Özgür 08-01-2020 21:16
Güzel olmış
Alıntı
-28 #2 Hem Mikrofon hoporlö 24-12-2019 10:21
Hem mikrofon hemde hoporlör olanı varmı el telsiz gibi kullanacam
Alıntı
-2 #1 Hack1967 24-07-2019 20:40
Bari biraz büyük yazsaydın ne olurdu yani
Alıntı
Cookies make it easier for us to provide you with our services. With the usage of our services you permit us to use cookies.
Ok